Babam Tekstil

WhatsApp Bilgi Hattı:

İletişim Hattı:

QXM YUVARLAK ÖRGÜ MAKİNELERİ

10 FARKLI MODEL YUVARLAK ÖRME MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ

QXM MODELLEME 2023 1 1

QXM YUVARLAK ÖRME MAKİNALARI TÜRKİYE'DE

Geleceğin teknolojisi ile bugün tanışın!

Uluslararası pazarları geliştirmede büyük başarılar elde eden QXM markası  Türkiye mümessilliğini yürüttüğümüz süre içerisinde, Türkiye Tekstil sektöründe en çok tercih edilen ve aranan markası haline gelmiştir. 

QXM, Shaoxing XiangMing Machinery Technology Co, Ltd Tayvan’a ait bir kuruluştur. Ana firması, 1982’lerde kurulmuş olan Tayvan Ching Shyang Gear Co., Ltd’dir. Firmamız, 30 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak Ar-Ge, üretim, örgü makineleri ve yedek parça satışı yapmaktadır. 

Şunu açık yüreklilikle söylemek isteriz ki, gelecekte de QXM Makine Teknolojisi, birinci sınıf teknik ve dürüst ilişkilere dayalı birlikteliklerimizde tekstil sektörünün emektarı olan müşterilerimize daha iyi hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.

Her kumaş türünü kolaylıkla üretebileceğiniz QXM yuvarlak örme makinelerine Babam Tekstil güvencesi ile ulaşabilirsiniz.

www.qxm.com.tr safyamızdan bütün QXM Yuvarlak Örme Makinesi çeşitleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

QXM Yuvarlak Örme Makineleri

QXM YUVARLAK ÖRME MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ

En ideal kumaşları üretebilmek için QXM Yuvarlak Örme-Örgü Makinesi çeşitlerini 4 grup altında toplayabiliriz; bunlardan birincisi Jakarlı Kumaş üretiminde kullanılan Jakarlı Yuvarlak Örme Makinesi çeşitleri, ikinci grup olarak da Süprem Kumaş üretiminde kullanılan Süprem Yuvarlak Örme Makinesi çeşitleri, üçüncü grup olarak da İnterlok Kumaş üretiminde kullanilan İnterlok Yuvarlak Örme Makinesi çeşitleri ve son olarak da Açık En Yuvarlak Örme Makinesi çeşitleri.

QXM Jakar Yuvarlak Örme Makinesi


QXM Jakarlı Yuvarlak Örgü Makinesi çeşitleri;

⦁ Jakarlı İnterlok Yuvarlak Örgü Makinesi

⦁ Jakarlı Süprem Yuvarlak Örgü Makinesi

⦁ Jakarlı Havlu Yuvarlak Örgü Makinesi

⦁ Links Links Jakar Yuvarlak Örgü Makinesi

⦁ Çift Taraflı Elektronik Jakar Yuvarlak Örgü Makinesi

Jakarlı Kumaş Nasıldır, Nedir Jakarlı Kumaş Özellikleri ve Kullanım Alanları

Jakarlı örgü ne demek? Yuvarlak örme makinesi ile neler yapılır? Yuvarlak örme kumaş nedir?

Jakar ya da jakarlı kumaş; jakarlı yuvarlak örme makinelerinde üretilen desenli kumaşlardır. Rahat kullanımı ve estetik görünümü ile tekstil ürünlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Örnek olarak halı, masa örtüsü, çarşaf, perde, havlu gibi ürünlerde ve döşemelik kumaşlarda da bu örme kumaş tercih edilmektedir. 

Jakarlı kumaşın hammaddesi; pamuk, ipek ve keten gibi önemli tekstil maddeleridir. Jakar kumaş, zeminin üstüne değişik karışık renklerin dokunması ile elde edilen bir kumaş türüdür. 

Jakar adı verilen dokuma makinelerin geçmişi Türklerden geliyor. Türkler, nakışlı kumaşlar eskiden el tezgahlarında dokunmaktaydı.

Kumaş nakışlarına göre, çözgü tellerini kaldırmak ve aralarından renkli iplikleri geçirmek üzere ayarlanmış bir sistem kullanılmaktaydı.

Çin tezgahı olarak da bilinen bu dokuma tezgahları, Joseph-Marie Jacquard isminde Fransız asıllı bir mekanik usta tarafından makineleştirilmiş ve Jakar tezgah adını almıştır. 

QXM Jakarlı Yuvarlak örme örgü makineleri ile neler yapılır?

QXM jakarlı yuvarlak örme makinesinin ana çerçevesi dökme demirden yapılmıştır.

Deformasyon ihtimalini azaltabilen ve sertliği artırabilen makul takviye nervürü tasarımı ile donatılmıştır. Ana plaka dişlisi ile ana plaka arasındaki konumun tasarımı, özel bir patent yapısına sahiptir.

Bu, dişlilerin ürettiği gürültüyü büyük ölçüde azaltabilir, dişlinin çalışmasını iyileştirmekle kalmamakla birlikte aynı zamanda tüm makinenin hassasiyetini de artırır. Örme makinesi silindirdeki iğneleri seçer ve desen sınırı olmadan jakar kumaş örebilir.

Jakar yuvarlak örme makinesi ile üreteceğiniz kumaşlar ile jakarlı kumaş ne demek, jakarlı ne demek sorularını en güzel şekilde cevaplamış olursunuz.

QXM İnterlok Yuvarlak Örgü Makinesi çeşitleri;

İnterlok Yuvarlak Örgü Makinesi

Açık En İnterlok Yuvarlak Örgü Makinesi

Jakarlı İnterlok Yuvarlak Örgü Makinesi

Ribana Yuvarlak Örgü Makinesi

İnterlok örgü makinesi nedir? İnterlok kumaştan ne yapılır?

İnterlok (interlock) düzenli ve sıkı bir görünüme sahip olan örme kumaş çeşidi olan kumaş sadece çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde, silindir ve kapak iğnelerinin birbirlerine dik ve karşılıklı bir şekilde yerleştirilmeleriyle elde edilen çift katlı örme kumaş türüdür. 

İnterlok kumaş nedir, nerelerde kullanılır?

İnterlok kumaşların kullanım alanları genelde bebek giyim ürünleri ve spor giyimdir. gecelikler, rob de chambre, Pijama takımları, deniz giyim, ceketler, spor giyim, çocuk giyim ürünleri gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

QXM İnterlok Yuvarlak örme örgü makineleri ile neler yapılır?

QXM  ileri teknolojisi, kaliteli tuşesi ve her türlü interlok kumaşını yapabilme kabiliyetinden dolayı örmecilerin talep ettiği bir marka olmuştur.

QXM’in interrib yuvarlak örgü örme makinesi; ribana, kaşkorse, selanik, ottoman, interlok, çelikli interlok, iğne oyunlu kumaşları en başarılı şekilde yapabilme özelliğine sahip.

En düşük gramajları, İplik seçmeden rahatlıkla çalışabilen bir makinadır. Örgünün en iyi şekilde oluşabilmesini sağlayan çelik hareketleri ile mekiklerin uyumudur. Yüksek hızda çalışabilen, merkezi may ve çelik yapısı kullanıcısını memnun etmektedir.

QXM çift plaka yuvarlak örgü makinesi sistemi özeldir, kovan değişimi hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Böylelikle kumaş üreticisi rahatlıkla istediği kumaş kalınlığını kaliteli ve hızlı bir şekilde elde etmektedir.

WhatsApp: +90 552 303 72 16
Whatsapp Sohbeti Başlat